Ptasi raj


Szkoła Ptasi Raj

Zaproszenie do Ptasiej Szkoły w „Rzymie” Tereny wokół gospodarstwa agroturystycznego „Rzym” to mozaika pól, bagien, wąwozów porośniętych buczyną i dolin gdzie stare olsze porastają brzegi meandrujących rzek i strumieni. Osuszyno to nazwa jeziora, które jest kolejną atrakcją przyrodniczą (ornitologiczną) okolicy.

Czy wiesz że:

  • można tu spotkać ponad 100 gatunków ptaków zasiedlających 4 typy krajobrazu – pola, łąki, mokradła i lasy ?

Aby się o tym przekonać weź udział w zajęciach terenowych na naszej ścieżce dydaktycznej-ornitologicznej przy Jeziorze Osuszyno. U nas z lornetko w ręku nauczysz się rozpoznawać wszystkie gatunki napotkane gatunki ptaków. Nauczymy Cię rozpoznawać je po śpiewie i poznasz miejsca w których znajdują schronienie i zakładają gniazda. Omówimy sposoby latania i rodzaje upierzenia i rodzaje przystosowania do życia w określonym środowisku. Dodatkowa ofertą Ptasiej Szkoły jest obrączkowanie dzikich ptaków do celów naukowych, a przy tej okazji omówimy:

  • po co obrączkować ptaki
  • sezonowe wędrówki ptaków
  • typy obrączek używanych do profesjonalnej ornitologii

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej ! Pytaj! Po to jesteśmy!
Zapraszamy do szkoły, PTASIEJ SZKOŁY !

Jeśli podczas swojego wakacyjnego albo urlopowego noclegu goszczą Państwo na Kaszubach serdecznie polecany wizytę w tym niezwykłym miejscu, które przybliży świat ptaków.